top of page

2023 Preparedness - Wednesday Wisdom: Week 28


With prices still crazy high it limits our ability to serve meals and snacks as we are accustomed to. Birthdays and other important celebrations still show up on the calendar. Purchasing a cake at a bakery, even a grocery store bakery can cost $20. Take a few minutes to make your own master mixes from your favorite recipes and save lots of money while still providing great treats for your family. Another huge advantage is much less mess and time necessary to make those treats. Save time, money, and mess, and make your own Master Mixes!


For directions visit our article posted yesterday on the Totally Ready blog at:

31 views0 comments
bottom of page